ALL-STATE TEAMS


2018 - Division I

 

FIRST TEAM

Geoff Mosseau     12    
Bedford

Pat Harrington    12    
Bedford

Peyton Murray    12    
Bedford

Brett Anderson    10    
Bishop Guertin

Kurtis Stadnicki 12    
Concord

Griffin Gilbert     12    
Concord

Axel Post    11    
Dover

Cody Morissette 12    
Exeter

Tom Polhemus    12    
Exeter

Ben Malgeri         12    
Exeter

Bobby Cliché       12    
Exeter

Reece Manor       11    
Londonderry

George Welch      12    
Pinkerton

Asa Runge  10    
Pinkerton

Connor Jenkins  11    
Pinkerton

Matt Soldano       12    
Salem

Keegan Calero     11    
Spaulding

Christian Allaire  12    
Timberlane

 

SECOND TEAM

Trevor Annibal    12    
Bedford

Noah Therrien     11    
Bishop Guertin

Alex George         11    
Bishop Guertin

Jacob Knowles    12    
Concord

Ryan Coleman     12    
Dover

Marcus Soucia     10    
Keene

Nate Sullivan       12    
Londonderry

Rick Perry  12    
Londonderry

Kyle Bosse 12    
Manchester Central

Trevor Kelly        11    
Nashua North

Zack Finkelstein 12    
Nashua South

Brady Day  10    
Pinkerton

Jacob Unkles       12    
Pinkerton

Jake Emerson     12    
Salem

Matt Bergeron     12    
Salem

Andrew Shumski 12    
Salem

Jon Dube   11    
Spaulding

Jake Bullard        11    
Winnacunnet

THIRD TEAM

Hayden Callery    12    
Alvirne

Evan Beals 9      
Alvirne

Joey Barrett  12    
Bedford

Sam Boudreau     11    
Bishop Guertin

Eric Sullivan       11    
Concord

Zach Miles  11    
Concord

Alex Schlapak      12    
Dover

Colin Jackson     11    
Exeter

Sean Lavery         12    
Exeter

Garret Roberts    11    
Exeter

Zach Mooers        9      
Keene

Anthony Pirolli   12    
Londonderry

Taylor Fournier   11    
Memorial

James Bolton      11    
Nashua North

Hunter Routhier 12    
Nashua South

Andreas Hulfachor        10    
Nashua South

Dylan O'Sullivan 11    
Trinity

Cam Tomko         11    
Trinity

 

2018 - Division II

 

FIRST TEAM

Rick Debernardo 12    
Milford

Connor Blandini  11    
Bow

Jacob Rich 11    
Coe Brown

Connor Hujsak    10    
Goffstown

Taylor French     12    
Goffstown

Charlie Goodrich 12    
Hanover

Moises Celaya      12    
Hanover

Derek Goldrick    12    
John Stark

Derek Pascoulias 11    
Kennett

Brennen Oxford   12    
Oyster River

Matt Poff    12    
Pelham

Henry Green        10    
Plymouth

Trevor Van Allen 12    
Portsmouth

Myles Sargent     9      
Portsmouth

Peyton Goodrich 12    
Portsmouth

Chris Hanna        12    
Sanborn

Daniel Trzepacz   10    
Souhegan

Ryan Faria 12    
Windham

Tommy Costa      12    
Windham

 

SECOND TEAM

Matt Hamilton     10    
Bow

Luke McCusker   11    
Coe-Brown

Duncan Cahoon  11    
Con Val

Clay Campbell     11    
Goffstown

Mitch Scalchi      12    
Goffstown

Kegan Silovich    11    
Hanover

Brett Patnode      10    
John Stark

Nate Grames        10    
Kennett

Deven Ouellette  11    
Kennett

Cameron Haynes 9      
Laconia

Brian Nylen         12    
Merrimack Valley

Jake Kirane         12    
Pelham

Nick Qualey         11    
Plymouth

Cal Hewett 10    
Portmouth

Luc Leblanc         12    
Sanborn

Max Leonard        12    
Souhegan

Ben Coate  12    
St. Thomas

Thomas Splagounias    12    
Windham

THIRD TEAM

Ryan Dee   10    
Laconia

Levi McAllister    9      
Bow

Brendan Eaton    12    
Coe Brown

Justin Pinard      12    
Goffstown

Tyler Santoro      12    
Goffstown

Marc Hampers     12    
Hanover

Nathan Isabelle    11    
John Stark

Aaron Robertson 11    
John Stark

Ethan Robitaille  11    
Kennett

Jamie Pare 12    
Milford

Diggy Lawson      12    
Pelham

Cole Hapgood      12    
Pembroke

Jarod Murray      12    
Pembroke

Mike Hogan         12    
Plymouth

Dan Carey  12    
Plymouth

Colin Grenier       10    
Sanborn

Caelan Behn        12    
Souhegan

JoJo Gallo  10    
Windham

 

2018 - Division III

 

First Team

Cam Magerer       11    
Belmont

Griffin Embree    11    
Belmont

Max Lamora         12    
Brady

Alex Andrews       11    
Brady

Keegan Mills        10    
Campbell

Corbin Sasner      12    
Conant

Kendal Heath      12    
Fall Mtn.

Adrian Siravo      10    
Gilford

Isaac Wallace       10    
Gilford

Gunner Hagstrom         10    
Hillsboro/Deering

Drew Rines 12    
Mascenic

Dan Heise   12    
Monadnock

Andrew Dupuis   12    
Raymond

Alex Sweeney      11    
Raymond

Colby Grant         12    
Somersworth

Brendan Bean      12    
Stevens

Griffin Crane       11    
White Mtn.

Braxton Brown    11    
White Mtn.

SECOND TEAM

Kyle Minery         11    
Belmont

Colby Brow 11    
Belmont

James Cardello    12    
Campbell

Nick Boucher      12    
Campbell

Aidan Kirby         12    
Conant

Jack McLean       9      
Gilford

Thomas Ferguson         12    
Hillsboro/Deering

Ian St. Cyr 12    
Interlakes

Tyler Crawford    10    
Kearsarge

Chris Weeks        12    
Monadnock

Nick Lynch 12    
Newfound

Logan Rouille      11    
Newfound

Cody Turgeon      12    
Newport

Caleb Piwnicki    11    
Prospect Mtn.

Brett Dodier        12    
Somersworth

Drew Grenier       12    
Stevens

Jacob Labunly     12    
White Mtn.

Jack Beaulieu     10    
Winnisquam

Third TEAM

Brett Auclair       10    
Belmont

Matt Pluskis        12    
Belmont

Nick Grimbilas    11    
Brady

Jayson Neild        12    
Campbell

Ryan Smith         12    
Conant

Alex Mutherbough        11    
Gilford

Tyler McKinney  12    
Gilford

Sean Morin 12    
Hillsboro/Deering

Nathan Sleeper    12    
Interlakes

Lexi Wilson 12    
Kearsage

Matt Dodd  11    
Monadnock

Kyle Fish   12    
Newport

Kyle Rassiter       12    
Newport

Drew Nickerson   12    
Prospect Mtn.

Kaleb Witham      12    
Somersworth

Trey Theriault     11    
Stevens

Jack Curtis 10    
White Mtn.

Michael Allard     10    
Winnisquam

 

2018 - Division IV

 

First Team

Charlie Lynch  12     
Derryfield    

Dustin Rose 12
Hopkinton  

Caleb Yianakopolos  11      
Hopkinton  

Connor Isles   12      
Lin-Wood  

Josh Woods  12   
Lisbon      

Derek Walker 12
Littleton

Brody Fillion 12       
Littleton      

Quintin Ross  12     
Littleton      

Mike Tolman   12     
Moultonborough  

Greg Jablonski   12  
Newmarket  

Nate Goodman  12   
Newmarket  

Casey Clark 12
Pittsfield      

Kyle Stockman 11     
Pittsfield     

Devin Bedell  10       
Pittsfield      

Cam Hoyt  12  
Profile        

Cade Robinson 12    
Sunapee    

Jake LeVert 12
Wilton-Lyndeborough       

Seanon May 12
Woodsville   

Second Team

Dawson Fogg        12     
Colebrook

Sawyer Strong      12     
Derryfield

Jake Squires         12     
Farmington

Sam Crawford      10     
Hopkinton

Colby Marshall     10     
Hopkinton

Myles Barnes        12     
Lisbon

Ethan Riggie         11     
Lisbon

Lucas Bray  12     
Littleton

Josh Mastin         11     
Newmarket

Lucas Russell       11     
Newmarket

Garrett Jack         12     
Pitts/Canaan

Cam Darrah         12     
Pittsfield

Jesse McGlashing  9       
Pittsfield

Ethan Foley  12     
Portsmouth Christian

Nick Ducharme    12     
Sunapee

Neal Brennan        11     
Wilton-Lyndeborough

Zach Moore  11     
Woodsville

Danny Bowman    11     
Woodsville

Third Team

Dylan Curpino      11     
Colebrook

Oliver Sattler        12     
Derryfield

Oliver Simon        12     
Derryfield

Josh Tufts   12     
Farmington

Ryan Seawards     12     
Farmington

Kevin Newton-Delgado   10     
Hopkinton

Kealand Nicoll      12     
Linwood

Jordan Stevens     9       
Linwood

Scott Ridlon 12     
Littleton

Jacob Allaire         12     
Littleton

Jon Bryant  12     
Moultonborough

Lance Lavoie         12     
Newmarket

Will Kuzman         9       
Portsmouth Christian

Maxx Spinelli       9       
Portsmouth Christian

Andrew Eastman  10     
Profile

Dylan Laleme        12     
Profile

Corey Bemis         9       
Woodsville

Cooper Davidson  12     
Woodsville