ALL-STATE TEAMS


2019 - Division I

 

FIRST TEAM

Trevor Anibal                   11       
Bedford

Brett Anderson                11       
Bishop Guertin

Sam Boudreau                  12       
Bishop Guertin

Zach Miles                          12       
Concord

Adrian Kennedy                12       
Concord

Harrison Lendrum           12       
Exeter

Rob Wirtanen                    12       
Exeter

Ethan Imbimbo                  12       
Exeter

Connor Hujsak                  11       
Goffstown

Marcus Soucia                  11       
Keene

Reece Manor                    12       
Londonderry

Nolan Lincoln                   11       
Londonderry

Jack Fitzgerald                11       
Memorial

Trevor Kelly                     12       
Nashua North

Connor Jenkins                12       
Pinkerton

Brady Day                           11       
Pinkerton

Ryan Minckler                    10       
Porstmouth

Cal Hewett                          11       
Porstmouth

 

SECOND TEAM

Jared Neikam         11       
Bedford

Micheal Pratte      10       
Bedford

Stephen McClendon        12       
Bishop Guertin

Albert Cuello       12       
Central

Jake Pellerin 12
Central

Eric Sullivan         12       
Concord

Ryan Merchant    12       
Concord

Axel Post     12       
Dover

Colin Jackson        12       
Exeter

Brandon Fish         10       
Londonderry

Zack Luongo          12       
Londonderry

Asa Runge    11       
Pinkerton

Richard Marique  12       
Pinkerton

Garrett Langis     11       
Spaulding

Kealian Craig       12       
Spaulding

Ryan Bourque        12       
Timberlane

Tom Langlois         11       
Windham

Brady Annis           10       
Winnacunnett

THIRD TEAM

Evan Beals  10       
Alvirne

Kyle Lavigne         10       
Bedford

Jake Mitchell       10       
Bishop Guertin

Olvis Genao            12       
Central

Sean McDonough  12       
Concord

Dan Sarmiento      10       
Exeter

Garrett Roberts  12       
Exeter

Clay Campbell      12       
Goffstown

Zach Mooers          10       
Keene

Connor Erikson    12       
Memoiral

Eric Stack   12       
Merrimack

Andres Hulfachor          11       
Nashua South

Derek Hiscox         11       
Pinkerton

Myles Sargent      10       
Portsmouth

Trevor Deminico  12       
Salem

Keegan Calero      12       
Spaulding

Cam Tomko  12       
Trinity

Weston Lippold     10       
Windham

 

2019 - Division II

 

FIRST TEAM

Connor Blandini  12       
Bow

Ben Harris  11       
Bow

Jack Plourde         12       
ConVal

Joey Perras 11       
Hanover

Nolan Gantrish    11       
Hanover

Henri Boudreau   11       
Hollis Brookline

Brett Patnode       11       
John Stark

Nate Isabelle        12       
John Stark

Riley Fletcher      11       
Kennett

Derek Dascoulias            12       
Kennett

Nate Grames          11       
Kennett

Kyle Pelletier      12       
Lebanon

Owen Tonkin           12       
Oyster River

Devlin Costa          12       
Plymouth

Owen Brickley      12       
Plymouth

Colin Grenier        11       
Sanborn

Dan Trezpacz         11       
Souhegan

Will MacLean        11       
St. Thomas

 

SECOND TEAM

Trey Chickering               10       
Lebanon

Casey Jordan                     11       
ConVal

Riley Elliot                       11       
Bow

Hayden Drew                     12       
Pembroke

Sam Corbett                       11       
Souhegan

Jacob Grassett                 12       
Souhegan

Cal Chevame                      11       
Merrimack Valley

Caleb Heath                       11       
Merrimack Valley

Griffin Wheeler               10       
Merrimack Valley

Henry Green                       11       
Plymouth

Aaron Robertson             12       
John Stark

Rian Queen                          12       
John Stark

Kolbe Heiple                      12       
Milford

Brandon Hsu                      10       
Hollis Brookline

Kegan Silovich                 12       
Hanover

Jack Loftus                         11       
Hanover

Zach Smith                         11       
Kennett

Matt Lamy                          9         
Bow

THIRD TEAM

Steven Guerrette            11       
Bow

Matt Hamilton     11       
Bow

Duncan Cahoon    12       
ConVal

Kyle Hsu      12       
Hollis-Brookline

Nathan Innerfield          9         
John Stark

Jack Cole    12       
John Stark

Ethan Ouellette  11       
Kennett

Tyler Sprince        9         
Kingswood

Caleb Smith           12       
Lebanon

Sam Santaniello  12       
Milford

Max Lewis   11       
Oyster River

Jacob Fradillada 11       
Oyster River

Cam Nixon   12       
Pembroke

Jeff Wagner            11       
Pembroke

Andrew Baxter     10       
Plymouth

Ken Maddocks       12       
Plymouth

Nick Wilson            10       
Souhegan

Derrick Stanhope            12       
Stevens

 

2019 - Division III

 

First Team

Griffin Embree      12       
Belmont

Cam Magerer         12       
Belmont

Alex Andrews        12       
Bishop Brady

TJ Laramie   12       
Franklin

Harrison Clark    12       
Franklin

Adrian Siravo       11       
Gilford

TJ Carmilia 11       
Gilford

Issac Wallace       12       
Gilford

Gunner Hagstrom            11       
Hillsboro

Sam Crawford       11       
Hopkinton

Caleb Yianakopolos       12       
Hopkinton

Ryan Dee      11       
Laconia

Shea Zina     10       
Mascenic

Matt Dodd   12       
Monadnock

Carl Hoden 11       
Monadnock

Alex Sweeney        12       
Raymond

Cam Frank   11       
Somersworth

Michael Allard    11       
Winnisquam

SECOND TEAM

Nate Sottak           10       
Belmont

Colby Brown          12       
Belmont

Conor Treybig      10       
Bishop Brady

Nick Grimbilas      12       
Bishop Brady

Cody Boucher       11       
Gilford

Larsen Burack      12       
Hopkinton

Cam Haynes             10       
Laconia

Michael Evans      10       
Mascoma

TJ Hiott                    12       
Masenic

Kevin Putnam         9         
Monadnock

Reed Wilson            12       
Newfound

Cam Taber               12       
Raymond

David Picou             11       
Somersworth

Tahj Robinson        10       
Somersworth

Braxton Brown    12       
White  Mountain

Tyler Hicks             9         
White  Mountain

Griffen Crane        12       
White  Mountain

Phillip Nichols     10       
Winnisquam

Third TEAM

Austin Didsbury   12       
Belmont

Brett Auclair       11       
Belmont

Owen Marandino  12       
Fall Mountain

Alex Muthersbough       12       
Gilford

Ben Muthersbough          9         
Gilford

Jack Ferguson       11       
Hillsboro

Mike Bear    11       
Hopkinton

Colby Marshall   11       
Hopkinton

Kevin Neuton-Delgado   11       
Hopkinton

Hunter Sanders    12       
Inter-Lakes

Lucas Scharankov 12
Inter-Lakes

Tyler Richter       11       
Laconia

Devin Tetreault   12       
Mascoma

Brandon Stellon 11       
Prospect

Richard Stevens          11       
Inter-Lakes

Joe Hutchinson     12       
Raymond

Logan Bryant        10       
Somersworth

Jack Curtis 11       
White Mountain

 

2019 - Division IV

 

First Team

Nicholas Richie    11       
Concord Christian        

Jourdan Stevens  10       
Lin-Wood     

Parker Paradice   10       
Littleton   

Colby Kessler       10       
Moultonborough

Josh Mastin             12       
Newmarket

Lucas Russell       12       
Newmarket

Carter Bousquin  11       
Newmarket

Markus Lapierre  12       
Pittsburgh-Canaan        

Devin Bedell          11       
Pittsfield   

Kyle Stockman     12       
Pittsfield   

Jesse MacGlashing          10       
Pittsfield   

Connor Ash             11       
Profile        

Darren Hulton     11       
Sunapee       

Neal Brennan        12       
Wilton-Lyndeborough  

Troy Brennan        12       
Wilton-Lyndeborough  

Donny Bowman      12       
Woodsville

Zach Moore             12       
Woodsville

Brendan Walker  10       
Woodsville

Second Team

Evan Corbett        12       
Concord Christian

Colin McCaigzie   11       
Derryfield

Ridge Gonzalez     12       
Derryfield

Gavin Simpson        12       
Groveton

Bryce Lyndsell-Krans   12       
Hinsdale

Ethan Riggle         12       
Lisbon

Josh Finkle 10       
Littleton

Trevor Greene      12       
Moultonborough

Colby Foster         11       
Newmarket

Fred Holmes           12       
Newmarket

Stephen Coffey     10       
Newmarket

Gavin Beddell       9         
Pittsfield

Maxx Spinelli        10       
Portsmouth Christian

Evan Lloyd 12       
Profile

Gabe Hastings       12       
Sunapee

Matt Nangeroni    12       
Sunapee

Sean Shisko 12       
Sunapee

Corey Bemis           10       
Woodsville

Third Team

Dylan Carpino      12       
Colebrook

Isaiah Baker          12       
Derryfield

Jacob Morris         10       
Lin-Wood

Donnie LeClair     12       
Lisbon

Tyler Murro          12       
Littleton

Ryan Morin             11       
Moultonborough

Zach Hilton           12       
Newmarket

Keenan Mills         11       
Newmarket

Spencer Prehemo 10       
Pittsburg-Canaan

DJ Zensky                 11       
Pittsfield

Will Holman          12       
Portsmouth Christian

Bryson Lund           11       
Portsmouth Christian

Andrew Eastman  11       
Profile

Jackson Cooney    10       
Sunapee

Harper Flint          10       
Sunapee

Shane Partridge   12       
Wilton

Billy Green             12       
Woodsville

Patrick Reardon-Estes  11       
Woodsville